REGIMENT KRÓLA JEGO MOŚCI Strona Główna REGIMENT KRÓLA JEGO MOŚCI
Publiczno-prywatne forum dyskusyjne

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
Pikinierzy
Autor Wiadomość
Jarek Przybyło

Wysłany: 2006-09-20, 13:26   

No wlasnie taki kirys w zestawie z morionem mam na mysli. No i prawie w cenie zlomu. Ma to jedna wazna zalete : jest lekkie a po dzwiganiu sredniowiejskiego oblaszenia (Gnomie ty widziales jakiego) mam juz dosc masakrowania kregoslupa.

Jarosław Lenar

Wysłany: 2006-09-20, 14:26   

W sumie, profil napiersnika, przynajmniej z przodu, jest ok. Taszki to nowe by sie przydaly, troche wieksze, z innym systemem mocowania
- takie paski raczej byly odstepstwem od reguly. Do tego odpowiednie pasy laczace napiersnik z naplecznikiem i bedzie si.
Po upgrade'owaniu mysle, ze powinno dac rade bez wiekszych problemow.

Jarek Przybyło

Wysłany: 2006-09-20, 22:21   

Taszki wieksze zgoda ale ich zawieszanie na paskach ma odpowiednik w Muz. WP . Twoje rozwiazanie wymagaloby zupelnej przerobki spodu napiersnika, a to mogloby sie juz okazac nieoplacalne. Nad polaczeniem napiersnika z plecami mozna popracowac chociaz ten prosty sposob tez widzialem na zdjeciach z MWP otrzymanych od Tomka Rejfa.

Jarosław Lenar

Wysłany: 2006-09-21, 12:01   

Zgoda, zgoda. Jestem swiadom, ze tego typu rozwiazania byly praktykowane, chodzilo mi o to, ze byly w mniejszosci. Przedstawienia "seryjnych" kirysow stosuja rozwiazania o ktorych pisalem wyzej, natomiast takie mocowanie taszek wyroznia, wydaje mi sie, bardziej indywidualne kirysy, robione na zamowienie. O ile pamietam, tego typu metode zastosowano w kirysach gwardii elektora saskiego wlasnie z MWP, ktore od masowki sa dosyc daleko.
Ok, jezeli takie wyjscie Ci sie podoba i bedzie to zgodne z jakims pierwowzorem, to absolutnie problemu zadnego(przynajmniej dla mnie) nie bedzie, kiedy taki kirys sie pojawi. :D Byle oczywiscie calosc trzymala sie odpowiedniej konwencji.
Chociaz jestem zdania, ze dobrze by bylo gdyby calosc oddzialu pikinierskiego wzorowala sie na modelu kirysu masowo trzaskanago.

lysy_gnom

Wysłany: 2006-09-21, 13:22   

Jarek Przybylo napisał/a:
No wlasnie taki kirys w zestawie z morionem mam na mysli. No i prawie w cenie zlomu. Ma to jedna wazna zalete : jest lekkie a po dzwiganiu sredniowiejskiego oblaszenia (Gnomie ty widziales jakiego) mam juz dosc masakrowania kregoslupa.

Kilka lat temu taki kirys (dokladnie ten co na zdjeciu :D ) mial kumpel, po czym go musial sprzedac bo byl niemedivalny, poszedl jakos dosc tanio, za calosc chyba z 200 zl.
3 lata temu nabylem okazyjnie moriona od hendzlika ( kolo 90 zl) po czym go sprzedalem dla jakiegos antykwariatu za cene 3 krotnie wyzsza ( oczywiscie jako kopie nie orginal) :D

Proponowalbym dac oglosznie na freha o checi zakupu takiego kirysu, oraz majac spis bractw z bagrita wyslalbym maile do kazdego bractwa czy nie maja i czy nie chca sprzedac czegos takiego. Kiedys tak spamowalem jak chcialem sprzedac namiot i szybko znalazl sie kupiec. Grunt to reklama :lol:

Jarek Przybyło

Wysłany: 2006-09-21, 21:45   

W sumie pomysl nieglupi i dalby efekt w postaci w miare szybkiego wyposazenia pikinierow. Co na wodzowie bo to ich glos jest najwazniejszy ?

Don Carlos 

El Comendante

ZAINTERESOWANIA: Od tego sa inni
Wysłany: 2006-09-22, 10:15   

Mysle ze nie mysle!!

Tomek rzadzi w tej materii!!

"Trzeba w pludrach chodzić,
Kto chce być kapitanem, kto chce rotę wodzić;
Każdy włosy zapuści, po niemiecku gada."
Wacław Potocki „Pod obraz Jego Mci Pana ?ąckiego pułkownika”
Ostatnio zmieniony przez Don Carlos 2006-09-25, 09:58, w całości zmieniany 1 raz  

Jarek Przybyło

Wysłany: 2006-09-22, 20:43   

Roma locuta, causa finita.
A demobil i tak kupie, moj pies uwielbia jesc z moriona.
Z drugiej jednak strony czy wszyscy od razu mieli wyroby strzelajace produkcji A.K. ? Nikt nie zatrzymal sie w miejscu a na pozbycie sie kiedys demobilu hendzlikowego Gnom podal bardzo ciekawy sposob. :)

Jarek Przybyło

Wysłany: 2006-09-25, 11:13   

O'k.

Sebastian

Wysłany: 2006-09-28, 10:33   

Co z tym koletem Tomek ?

Krzysztof 

ZAINTERESOWANIA: POLEROWANE LUFY
Wysłany: 2006-10-27, 14:42   

komplecik z epoki
Kul przeznaczonych Tobie lot.
Tys kot, a kto to moze wiedziec